Zaregistrovať sa
Porota

Naša porota sa skladá z uznávaných odborníkov, novinárov a fotografov.

Porota sa zameriava predovšetkým na kvalitu fotografie (zaostrenie, expozícia, kompozícia, atď.) a ako dobre zodpovedá predstava fotografie požiadavkám súťaže. Fotografia musí byť v každom ohľade dobrá: od jej vhodnosti pre vybranú kategóriu až po jej zloženie. Na to, aby bola fotografia vybraná do užšieho výberu, musia byť splnené tieto kritériá:

• Fotografia musí mať vhodnú veľkosť: najmenej 1 080 x 1 080 pixlov.
• V každom súbore musí byť iba jeden obrázok; žiadne koláže.
• Nesmie existovať rám, grafické prvky ani zjavná manipulácia s obrázkom.
• Na obrázku nesmie byť žiaden text (napr. meno fotografa alebo oznámenie o autorských právach).

Hodnotenia alebo komentáre na našej webovej stránke sú iba jedným parametrom, ktorý sa berie do úvahy pri konečnom hodnotení. Fotografie s iba niekoľkými hodnoteniami alebo komentármi môžu tiež vyhrať.

Porota CEWE Photo Award 2021
Yann Arthus-Bertrand - predseda poroty

Yann Arthus-Bertrand - predseda poroty

Už po druhý krát je Yann Arthus-Bertrand prezidentom poroty CEWE Photo Awards. Yann Arthus-Bertrand je fotograf a ekológ. Svetoznámym sa stal vďaka svojim fotografiám z vtáčej perspektívy. Zvieratá a príroda ho fascinovali už od nepamäti. Vo veku 20 rokov sa usadil v strednom Francúzsku a stal sa riaditeľom prírodnej rezervácie. Na prvej konferencii v Riu v roku 1992 sa Yann rozhodol, že do roku 2000 pripraví veľdielo, ktoré bude odrážať stav našej planéty, a tak vznikla kniha THE EARTH FROM THE AIR (Zem krásna a neznáma). Kniha zožala obrovský úspech a predali sa viac než 3 milióny kópií. Yann následne založil nadáciu GOODPLANET, ktorá sa usiluje zvýšiť povedomie verejnosti o problematike životného prostredia, realizovať programy v oblasti ochrany klímy a s pomocou miestnych mimovládnych organizácií bojovať proti odlesňovaniu.

Ekológ a fotograf

Christie Goodwinová (Anglicko)
Biografia

Biografia

Christie Goodwinová je britská fotografka s vyše 35-ročnou kariérou. Fotoaparát vzala do rúk po prvý raz, keď mala 12 rokov a svoje životné poslanie si uvedomila až v roku 2005, kedy bola poverená úlohou fotografky na jednom živom vystúpení. Po tejto skúsenosti sa chopila novej úlohy a stala sa fotografkou hudobného a zábavného priemyslu na plný úväzok. Dnes fotí Christie predovšetkým portréty a turné. Pracovala napríklad pre hviezdy ako Ed Sheeran, Katy Perry, Taylor Swift, Paul McCartney, Rod Stewart či mnohých iných. Jej tvorba sa objavuje na CD a DVD, prehliadkach, v medzinárodných publikáciách, knihách či na výstavách. V roku 2018 vydala aj svoju prvú veľkú fotoknihu „Memories We Made“, ktorá zachytáva desať rokov spolupráce s Edom Sheeranom. Jej fotografie sú zakaždým dych vyrážajúce, za čo je rýchla, kreatívna a trošku šialená Christie aj patrične uznávaná. Keď práve nie je na cestách, trávi čas Christie doma, v Londýne, kde pravidelne pracuje ako oficiálna fotografka koncertnej sály Royal Albert Hall. Okrem toho fotí aj obálky najpredávanejších detektívnych románov.
Ulla Lohmann (Nemecko)
Biografia

Biografia

Ulla Lohmann fotografuje na expedíciách a točí filmy pre GEO, National Geographic, BBC, ARD, ZDF, Servus TV, Terra Mater a Red Bull Media House. Je zastúpená National Geographic Creative a Canon Explorer, F-stop Global Icon, menovaná členkou DGPh a Explorer´s Club (New York). Dnes sa Ulla zúčastňuje expedícií po celom svete a rozpráva príbehy o vzdialených a nepreskúmaných miestach. Jednou z jej TOP expedícií je zatiaľ vedecká expedícia do vnútra aktívnej sopky, kde je prvou ženou na svete, ktorá preskúmala toto miesto.
Dr. Christian Friege (Nemecko)
Biografia

Biografia

Dr. Christian Friege, člen predstavenstva spoločnosti CEWE Stiftung & Co., je od roku 2015 zodpovedný za domáce a medzinárodné predaje spoločnosti a od roku 2017 je aj predsedom predstavenstva. V minulosti pôsobil podnikový poradca, Christian, ako manažér vo Veľkej Británii, USA, Fínsku a Japonsku. Okrem toho bol tiež členom predstavenstva spoločnosti Debitel AG a predsedom predstavenstva spoločnosti LichtBlick AG. Ako patrónovi fotografickej súťaže CEWE Photo Awards mu veľmi záleží na podpore kultúrnej hodnoty fotografie..
Kai Pfaffenbach (Nemecko)
Biografia

Biografia

Pfaffenbach získal za svoju žurnalistickú fotografiu množstvo národných aj medzinárodných ocenení. Za fotografiu víťazného gólu Maria Götzeho vo finále majstrovstiev sveta vo futbale 2014 mu bola udelená cena Svena Simona vydavateľstva Axel Springer. Okrem viacerých ocenení Profesionálnej asociácie nemeckých športových fotografov (VDS) a Nemeckej novniárskej asociácie získal Pfaffenbach tiež cenu World Press Photo Award za fotografiu usmievajúceho sa Usaina Bolta v semifinále olympijských hier v Riu 2016. Od roku 2020 je Pfaffenbach súčasťou tímu 11 fotografov agentúry Reuters, ktorým bol udelená Pulitzerova cena v kategórii „Breaking News Photography“ za udalosti v Hongkongu.
Martin Rak (Česká republika)
Biografia

Biografia

Martin Rak získla cenu Prix de la Photographie Paris Px3 v roku 2014 a cenu Sony World Photographer Awards v roku 2016. Tiež získla 3.miesto v oblasti Medzinárodných fotografických cien IPA v roku 2004 a EISA Maestro v roku 2016. Známy český krajinkár so sídlom v Prahe dostal svoj prvý fotoaparát v šiestich rokoch a od tej doby sa fotoaparátu nepustil. V roku 2009 jeho pozornosť upútala hlavne krajinkárska fotografia. Jeho práca bola uverejnená v rôznych publikáciách, časopisoch a kalendároch po celom svete. Pravidelne prispieva do časopisu Black and White Photography Magazine, Practical Photography, Digital SLR Photography, GEO (Nemecko) a mnoho ďalších.
Petra Horn (Nemecko)
Biografia

Biografia

Petra Horn je od roku 2015 v predstavenstve SOS Kinderdörfer a od roku 2020 členkou senátu SOS Children´s Villages International. Predtým pösobila ako členka predstavenstva v energetickom koncerne. Angažuje sa pre SOS Children´s Villages a propaguje v médiách projekty, ktoré majú za cieľ zlepšiť každodenný život detí na celom svete.
    Porota: CEWE Photo Award 2019

    global.drag_and_drop.header
    global.drag_and_drop.description