Zaregistrovať sa
FAQ – často kladené otázky
Moje konto:

Ako môžem vymazať svoje používateľské konto?

Ak chcete vymazať svoje používateľské konto, obráťte sa na náš zákaznícky servis. Buď telefonicky na čísle 02/6820 4415, alebo použite náš kontaktný formulár: cewe@cewe.sk.

Môžem zmeniť svoje používateľské meno a/alebo e-mailovú adresu? 

Používateľské meno ani e-mailovú adresu už po prihlásení nebudete môcť zmeniť.

Koľko používateľských účtov je povolených?

Používateľský účet si vytvoríte uvedením vašich osobných údajov. S týmto účtom sa môžete zúčastňovať všetkých fotografických súťaží CEWE. Opätovná registrácia teda nie je potrebná.

Zabudol som svoje heslo alebo sa mi nedarí prihlásiť.

Ak sa vám nedarí prihlásiť pomocou vášho hesla alebo ste ho zabudli, požiadajte o nové heslo. Tento proces môže trvať až 15 minút. Ak ste z nášho systému medzitým nedostali automatický e-mail, skontrolujte v svojej e-mailovej schránke aj priečinok so spamom.

Chcel by som vymazať fotografie zo starých súťaží. Ako sa to robí?

Najskôr kliknite na súťaž, z ktorej chcete fotografie odstrániť. Potom sa prihláste pomocou vašich používateľských údajov, kliknite na svoje používateľské meno a vyberte možnosť „Spravovať fotografie“. Tu môžete jednotlivo vymazať všetky fotografie.

O obrázkoch:

Môžem poslať rovnaký obrázok do dvoch rôznych kategórií?

Vieme, že je niekedy ťažké rozhodnúť sa len pre jednu kategóriu. Pokúste sa však vybrať si kategóriu, ktorá sa vám najviac pozdáva. Odoslanie fotografie do viacerých kategórií nezvyšuje vaše šance na výhru.

Je potrebné, aby bolo pod obrázkom uvedené moje celé meno?

Pod vašimi obrázkami sa zobrazuje vždy iba vaše používateľské meno. Jedine v prípade výhry sa vaše celé meno objaví na zozname víťazov daného mesiaca.

Prečo musím pri registrácii uviesť svoju úplnú adresu?

Pre získanie výhry je potrebné, aby ste sa vždy prihlasovali pomocou vášho skutočného mena a adresy.

Budú moje obrázky na vašej webovej stránke komprimované?

Vzhľadom na veľký počet zasielaných fotografií a na fakt, že sa vám snažíme ponúknuť užívateľsky priateľské prostredie, prispôsobujeme veľkosť vašich obrázkov požiadavkám webovej stránky. Pomocou symbolu lupy však máte zobraziť požadovaný obrázok v plnej veľkosti.

Čo sa stane s mojimi fotografiami po ukončení fotografickej súťaže?

Po ukončení fotografickej súťaže môžete svoje obrázky zo svojho používateľského účtu vymazať (pozri tiež bod „Chcel by som vymazať fotografie zo starých súťaží. Ako sa to robí?“).

Čo môžem na svojom obrázku upraviť a čo znamená, že sa s „fotografiou nesmie manipulovať“?

Pri našich fotografických súťažiach ide o fotografovanie a vynikajúce fotografické výkony. Vyznamenať by sme preto chceli obrázky, ktoré zaujmú našu porotu svojou témou, celkovým dojmom alebo kvalitou. Upravovanie obrázkov, ktoré je dnes s fotografovaním úzko späté, by pri tom malo slúžiť len ako pomôcka. Povolené sú úpravy jasu, kontrastu, hĺbky, svetla, farieb a pod. Prípustné sú aj výrezy obrázkov či drobné retušovania. Prvky, ktoré boli k obrázku pridané dodatočne a ktoré skresľujú fotografiu nie sú povolené. Patria sem zjavné kompozičné úpravy, grafické prvky, rámy alebo texty.

Môžu sa zasielať aj fotografie zo smartfónu?

Áno!

Prečo nemôžem zadávať technické údaje k jednotlivým obrázkom?

Metadáta fotografií sa vygenerujú automaticky a následne budú priradené k danému obrázku. Manuálne zadávanie preto nie je potrebné.

O súťaži:

Aké dôležité sú popisy obrázkov?

Za každou fotografiou sa skrýva osobitý príbeh. Vždy nás poteší, keď zdieľate svoj príbeh s ostatnými účastníkmi a návštevníkmi súťaže a že sa aj my stávame jeho súčasťou.

Ako môžem odvolať svoju účasť na súťaži CEWE Photo Award 2019?

Pred ukončením súťaže CEWE Photo Award 2019 máte možnosť vymazať svoje fotografie z vášho používateľského účtu (pozri tiež bod „Chcel by som vymazať fotografie zo starých súťaží. Ako sa to robí?“).

Koľko obrázkov môžem poslať do súťaže CEWE Photo Award 2021 a dokedy mám čas?

Do 31.5.2021 máte možnosť poslať celkovo 100 fotografií do desiatich kategórií súťaže CEWE Photo Award 2021.

Nenachádzam svoje fotografie medzi súťažnými fotografiami v danej kategórii. Musím ich znova nahrať?

Súťaže CEWE Photo Award 2021 sa zúčastní niekoľko 100 000 fotografií, takže môže byť niekedy problematické nájsť jednu konkrétnu. Prostredníctvom možnosti „Spravovať fotografie“ vo vašom používateľskom účte však môžete jednoducho skontrolovať, či bol váš obrázok nahratý.

Prečo by som mal svoju fotografiu zaslať v pôvodnej veľkosti?

Z hľadiska posudzovania fotografií je dôležité, aby mali fotografie najvyššie možné rozlíšenie. Okrem toho sa môže stať, že budú výherné fotografie súčasťou výstavy pri príležitosti jednotlivých súťaží a budú vytlačené a spravované vo forme fotoobrazu. Aj z tohto dôvodu je žiadúce, aby mali fotografie dostatočne vysoké rozlíšenie.

Majú hodnotenia používateľov vplyv na rozhodnutie poroty?

Hodnotenia slúžia predovšetkým na komunikáciu medzi používateľmi. Ak sa vám páči niektorá z fotografií a kladne ju ohodnotíte, urobíte svojou spätnou väzbou autorovi fotografie radosť. Porotu zaujímajú predovšetkým iné kritériá.

Keď mi dajú rodičia súhlas, môžem sa súťaže zúčastniť aj keď mám menej ako 18 rokov?

Nie, z právnych dôvodov sa smú súťaže zúčastniť len plnoleté osoby.

Prečo boli moje obrázky a/alebo komentáre vymazané?

CEWE si vyhradzuje právo na vymazanie grafických príspevkov, ktoré sa zásadne odchyľujú od zadaných tém.

Bude spoločnosť CEWE používať zaslané fotografie na účely vlastného marketingu alebo ich archivovať v rámci svojej ponuky?

Kultúra fotografického odvetvia je pre spoločnosť CEWE veľmi dôležitá a preto sa snažíme fotografom a fotografickým nadšencom ponúknuť platformu na prezentáciu a výmenu svojich fotografií a tiež sa ich snažíme podnietiť k tvorivým procesom. Účasťou na súťaži CEWE Photo Award 2021 získa CEWE (obyčajné) právo na použitie obrázkov, ktoré nahrali účastníci. Spoločnosť CEWE nikdy nezíska autorské práva na obrázky. „Právo na obrázok“ má naďalej jedine jeho autor. Udelené právo na používanie obrázka sa neodvíja od toho, či sa jedná o ocenený obrázok alebo nie a toto právo zahŕňa aj možnosť zverejňovania, rozmnožovania, zobrazovania a šírenia obrázka na účely vlastnej reklamy a prezentácie spoločnosti CEWE. Platí to však výhradne v súvislosti so súťažou CEWE Photo Award 2021 a tieto činnosti musia byť vždy spojené s menovaním autora. Ak by mal byť obrázok použitý na iné účely, vždy je potrebné vyžiadanie osobitého súhlasu účastníka. Ďalšie informácie nájdete v bode 7 podmienok pre účasť na súťaži CEWE Photo Award 2021: https://contest.cewe.de/cewephotoaward/sk_sk/p/terms_and_conditions

global.drag_and_drop.header
global.drag_and_drop.description